از هج کردن روزانه چه خبر؟

از هج کردن روزانه چه خبر؟

مقدمه

می‌خواهم ایده‌ی هج کردن روزانه GBP/JPY و EUR/JPY را در اختیار شما قرار دهم. بله، درست دیدید، روزانه. وقتی می‌خواستم یک سیستم ترید جدید بسازم که با برنامه‌ی روزانه کار می‌کند، و یک‌بار در روز معامله باز می‌کند و فقط حدوداً ۱۰۰ دلار روزانه سود می‌کند (و نه بیشتر)، و البته تمام اینها خودکار انجام می‌شوند، این ایده به مُخ اینجانب خطور کرد! بار اول فقط سعی کردم با سیستم ترتیبی TD ترید کنم—همان سیستمی که تام دِمارک آن را عرضه کرده (Tom Demark).

سعی کردم روزانه با آن ترید کنم، و در واقع سیستم خوبیست اما ضرر خانمان‌براندازی به من زد، و [از سوختگی آن ضرر جانکاه بود که] ایده‌ی هج کردن دو جفت‌اَرز دارای همبستگی از ذهنم تراوش نمود! “چرا هج نکنم؟ بدبخت شاید کمتر از امروز ضرر بدهی یا شاید هم سود کنی. ایده‌ی خوبیست!” سپس تاریخچه‌ی ۱ ماه قبل را برداشته و روی آن به شکل دستی تست را انجام دادم و نشانه‌هایی از سوددهی خوب یافتم. دیگر صبر کردن کراهت داشت! باید آن را به‌شکل خودکار درمی‌آوردم و واقعی روی چند ماه [گذشته] آن را امتحان می‌کردم! پس بیایید با هم این کار را انجام دهیم.

ایده‌ی هج روزانه

قبل از اینکه فرآیند کدنویسی را شروع کنیم، بیایید نقشه‌ای جامع طراحی کنیم که این موارد را شامل شود:

  • برای مشخص کردن سیگنال روند ترید روزانه از چه چیزی استفاده خواهیم کرد؟ : این کار به ما برآورد جهت امروز GBP/JPY و EUR/JPY را می‌دهد (این دو جفت‌اَرز %۹۰ مواقع همبستگی دارند). در این شرایط، انتخاب من برای دریافت سیگنال روزانه، هنوز سیستم ترتیبی TD است—توانستم یک سیستم ترتیبی TD ساده را در یک انجمن (Forum) پیدا کنم.
  • کدام جفت‌هج‌ها (hedging pairs) را، برای هج کردن انتخاب کنیم؟: کافیست فقط جفت‌های موردعلاقه خود را انتخاب کنید. موردعلاقه‌های من GBP/JPY و EUR/JPY هستند که دلیلش را قبلاً گفته‌ام.
  • کدام جفت، جفتِ پایه (base pair) خواهد بود؟ و کدام‌یک جفتِ هج؟: این کار کدنویسی اکسپرت را ساده‌تر می‌کند. من تصمیم گرفتم EUR/JPY را جفتِ پایه خود قرار داده و GBP/JPY را جفت هج. (“چرا پایه و هج؟”، زیرا این سیستم با روند روزانه هج می‌شود.) برای مثال، امروز خروجی سیگنال ترتیبی TD، روند رو به بالای EUR/JPY است، آنگاه من EUR/JPY را BUY کرده و با فروش GBP/JPY هج را انجام می‌دهم. یا شاید شما بتوانید با علامت‌گذاری روز صعودی (the UP day) وقتی‌که EUR/JPY و GBP/JPY، هر دو، سیگنال ترتیبی TD رو به بالا را نشان می‌دهند، [ابتدا] اطمینان حاصل کنید، و سپس جفتِ پایه را بخرید (buy) و جفتِ هج را به‌ فروش (sell) بگذارید.
  • همبستگی چیست؟: همه به این فاکتور نیاز داریم و همانطور که می‌دانید، در سیستم هج، نقش بسیار مهمی دارد. در این مورد، من فقط زمانی اجازه‌ی هج کردن را می‌دهم که همبستگی جفت‌اَرزها ۰.۹ یا بالاتر باشد. بله، لطفاً شگفت‌زده نشوید، +۰.۹، “چرا؟”، می‌دانم تمام اساتید هج به شما پیشنهاد می‌کنند وقتی همبستگی پایین است، هج انجام دهید، اما این کار برای بسیار بسیار بسیار بلند‌‌مدت است. به‌نظر من و سیستم هج روزآن‌هام، هج کردن با همبستگی بالا بسیار بهتر است. لطفاً توجه کنید که این مورد فقط برای من و سیستم هج روزانه من است! زیرا نیاز داریم آن‌ها (جفت‌اَرزها) همیشه در جهت مشابه حرکت کنند، به‌خصوص امروز (یعنی روز ترید ما)، آنگاه همیشه یک مثبت و یک منفی خواهیم داشت و سپس مواقع سوئینگ فقط سود جمع‌آوری می‌کنیم، و حتی اگر آن‌ها (جفت‌آرزها) هیچ‌وقت در جهتی سودده سوئینگ نشوند، باز هم شما کمتر از معاملات منفی یک‌جهته، ضرر خواهید کرد.

بسیار زیبا… اکنون بیایید کدنویسی را شروع کنیم.

اکسپرت هج روزانه

در اینجا، اکسپرت را به ۵ بخش اصلی تقسیم می‌کنم.

  1. پارامترهای ورودی
  2. تابعِ سیگنالِ روندِ روزانه
  3. تابع ترید
  4. فرآیند ترید کردن
  5. تابعِ نشان دادنِ وضعیتِ هج

حال با مورد اول شروع می‌کنیم.

۱- پارامترهای ورودی

۲- تابعِ سیگنالِ روندِ روزانه

۳- تابع ترید

 

۴- پردازش ترید

 

۵- تابعِ نشان دادنِ وضعیتِ هج

بگذارید تصویری نشان دهم

سیستم هج روزانه‌ی من با بعضی از نتایج تست‌های واقعی:

از هج کردن روزانه چه خبر؟

از هج کردن روزانه چه خبر؟

نتیجه‌گیری

با توجه به گزارش یک ماه، و نتیجه‌ی تست‌ بازگشتی (Back Testing) که امکان کسب درآمد در فارکس با استفاده از ایده‌ی هج روزانه را نشان می‌دهد، من فکر می‌کنم این سیستم حداقل می‌‌تواند کمک کند یک ایده در ذهن شما جرقه‌اش بخورد (هی! نظر تو چیست [با کمک این سیستم] این کار را انجام دهیم؟ تازه به ذهنم رسیده است!) و یک سیستم پول‌ساز بسازید که بسیار بهتر باشد.

یا شاید سبک کدنویسی من بتواند حداقل به یک تازه‌کار کمک کند سبک کدنویسی سنتی را تمرین کرده و در عمل ببیند و پیاده‌سازی کند. قویاً امیدوارم مقاله‌ی من برای همه‌ی خواننده‌ها مفید بوده باشد و آن را دوست داشته باشند، حتی اگر سیستم من بعداً شکست خورد! اکنون قصد دارم این سیستم را روی ۶ ماه گذشته امتحان کنم و در صورت امکان نتایج را منتشر خواهم کرد. فی امان الله!

این مقاله دارای فایل پیوست است.

مقالات پیشنهادی :

M23admin

→ خواندن مطلب قبلی

یادداشت‌های لِی‌مَن : زیگزاگ…

خواندن مطلب بعدی ←

استراتژی ترید برمبنای تحلیل نقاط پیووت

۳۰ مورد نظر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *