وضعیت اکسپرت با ارسال SMS

وضعیت اکسپرت با ارسال SMS

وضعیت اکسپرت با ارسال SMS

کار من اغلب با مهارتم، برای مدام رصد کردن نرم‌افزار، تداخل دارد. شاید فقط ۲۰-۳۰ دقیقه باشد، اما احتمال دارد کل روز هم طول بکشد. بنابراین تصمیم گرفتم سیستمی را توسعه دهم که برای من SMS ارسال می‌کند، آن‌هم در شرایط بحرانی، از قطع کامل برق گرفته تا خارج نشدن کامپیوتر من از حالتSleep  بعد از آخر هفته که بازار مجدد باز می‌شود. مطمئن هستم این سیستم، همانطور که در این مقاله آورده شده‌است، برای بسیاری از تریدرها مفید بوده، و برای کسانی که این مقاله را خیلی جذاب نمی‌دانند، قطعاً بستری خواهد شد تا “شاهکارهای” خودشان را خلق کنند.

در این مقاله، می‌خواهم توسعه‌ی یک راه‌حل کاری برای موضوعی که به آن اشاره کردم را، به شما نشان دهم. باید خاطر نشان کنم که اصلاً چیزی از زبان جاوا نمی‌دانم و برای همین از دوستم که متخصص جاوا است خواهش کردم به من کمک کند تا اِشکال‌زدایی و رفع خطای کد را انجام دهم.

نقشه

 1. امکانات Google Calendar
 2. چند کلمه‌ای درباره‌ی نصب Google Data APIs
 3. فلوچارت سیستم
 4. کد برنامه جاوا
 5. کد فایل .bat
 6. کد اکسپرت
 7. کاستی‌ها
 8. نتیجه‌گیری

امکانات Google Calendar

در توسعه‌ی سیستم هشدار SMS، تصمیم گرفتم از لطف تقویم گوگل استفاده کنم که به ما اجازه می‌دهد رویدادها‌ را در تقویم رایگان، ثبت کنیم و می‌توانید از SMS به‌عنوان ابزار هشدار برای هر مدل از رویدادها استفاده کنید. برای هدف‌مان، یک پروفایل مجزا و مخصوص در گوگل ساختم.

وضعیت اکسپرت با ارسال SMS
وضعیت اکسپرت با ارسال SMS

به‌طور خلاصه، توضیح اصول عملیاتی بدین شرح است: اگر پیام کنونی تا ۹:۵۹ صبح پاک نشد (لطفاً تصویر بالا را ببینید)، یا به‌عبارت دیگر، اگر نرم‌افزار برای جایگزینی پیام فعلی با یک پیام متفاوت، به سرور گوگل متصل نشد، یک SMS همراه با اطلاعات مربوطه به موبایل شما فرستاده خواهد شد.

چند کلمهای دربارهی نصب Google Data APIs

برای اینکه قادر باشید از خدمات گوگل در توسعه‌ی راه‌حل‌های نرم‌افزاری خود استفاده کنید، گوگل مستندات Google Data APIs را در اختیار شما قرار می‌دهد.

تمام مستنداتی که توسعه‌دهندگان جاوا ممکن است در کار کردن با Google Calendar به آن‌ها نیاز داشته باشند را می‌توانید از این لینک دریافت کنید: Google Calendar APIs and Tools.

برای شروع برنامه‌نویسی، می‌بایستی Google Data Java Client Library را نصب کنید. در همان صفحه، می‌توانید لینکی به مستندات مربوط به کتابخانه Eclipse را، پیدا کنید. این چیزی است که از آن استفاده کردم و به شما هم توصیه می‌کنم از آن استفاده کنید: Using Eclipse with Google Data APIs .

 فلوچارت سیستم

فکر می‌کنم ابتدا باید در رابطه با فلوچارت توضیح بدهم:

 • ضروریست رویداد StopTXT قادر باشد به‌صورت دستی و از راه دور، جریان SMS را به‌صورت موردی متوقف نماید؛
 • همچنین ضروریست رویداد ReanimationTXT آگاه‌سازی کند که بنا به دلایلی، نرم‌افزار پس از ارسال پیامک مربوطه، همراه با اخطار به شما، موفق به وصل شدن شده‌است؛
وضعیت اکسپرت با ارسال SMS
وضعیت اکسپرت با ارسال SMS

کد برنامه جاوا

تمام سورس کدها و توزیع استفاده‌شده، به انتهای این مقاله پیوست شده‌اند.

کد فایل .bat

از آنجایی که ساخت فایل‌های .bat در MQL4 در حال حاضر غیرممکن است، از ۲ فایل .bat استفاده می‌کنم که “حالت‌های” متفاوتی دارند.

کد اکسپرت

تابعی که کد آن در پایین آورده شده‌است، نیاز است در بلوک “اقدامات برنامه‌ریزی‌شده”، مطابق با قواعد سیستم معاملاتی شما، فراخوانده شود.

در پایان دوره (session) ترید، این تابع را فرامی‌خوانم تا برای صبح روز بعد، SMSها برنامه‌ریزی شوند.

لینک‌ها با .lnk تَگ شده‌اند، بنابراین می‌توانیم حالت فراخوانی ‘Minimize to icon’ را برای پنجره‌ی کنسول، تعیین کنیم تا وقتی به‌صورت پاپ‌آپ ظاهر می‌شود، شوکه نشویم!

کاستیها

در عمل، همگام‌سازی عملیات با ساعت نرم‌افزار، سرور خوانش‌ها و سرور گوگل، بسیار سخت است. بنابراین، در کد اکسپرت از این تکنیک استفاده کرده‌ام: SMS هر ۵ دقیقه با تایمر ۸ دقیقه‌ای تنظیم می‌شود. و در ۹۵ درصد مواقع مشکلی نداریم ولی باید با آن ۵ درصد هم کنار بیاییم و مجبورم با آن سروکله بزنم و شده تنها مگسِ ظرف روغن!

نتیجهگیری

اگر این مطلب برای شما جذاب بود و خواستید حساب گوگل بسازید، به‌راحتی می‌توانید بررسی کنید که سیستم غیرپیشرفته‌ی من قادر به انجام چه کارهایی است! یک‌بار دیگر باید بگویم که بسیاری از جزئیات مطرح‌شده‌ی مرتبط با جاوا، کاملاً برای من شفاف نیستند. از یکی از دوستانم که در زمینه‌ی جاوا فعالیت می‌کند کمک گرفته‌ام که از او تشکر می‌کنم ولی متاسفانه خودم قادر به پاسخگویی به تمام سوالات شما به‌شکل کامل نیستم.

تغییرات مقاله (الهام گرفتهشده از کامنتها)

ورژن کنونی شامل یک اصلاح مفید توسط komposter در رابطه با منطق عملیات است:

 • پیام احیای مجدد، در صورت ارسال نشدن، حذف نمی‌شود؛

لطفاً فایل TerminalWatch_03.rar که به مقاله پیوست شده‌است را بررسی کنید.

این مقاله دارای فایل پیوست است.

فایل پیوست را میتوانید از اینجا دانلود کنید . 

 

مقالات پیشنهادی :

جواهری

→ خواندن مطلب قبلی

نمودارهای آفلاین در MQL4 جدید

خواندن مطلب بعدی ←

کنترل گرافیکی پارامترهای اکسترنال اندیکاتورها

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *