چگونه نتایج تست اکسپرت را اَرزیابی کنیم

چگونه نتایج تست اکسپرت را اَرزیابی

چگونه نتایج تست اکسپرت را اَرزیابی کنیم

ابتدا، چند کلمه‌ای درباره‌ی رویه‌ی انجام تست. قبل از شروع تست گرفتن، زیرمجموعه‌های سیستم تست، اکسپرت را لود کرده، پارامترهای آن که قبلاً توسط کاربر تعریف شده‌اند را، تنظیم کرده و تابع ()init را فرامی‌خوانند. سپس تستر از میان توالی ایجادشده شروع به نواختن می‌کند و هر بار تابع ()start را فرامی‌خواند. و وقتی توالی خسته شد، تستر تابع ()deinit را فرامی‌خواند. در این هنگام، تمام تاریخچه‌‌ای که حین تست ایجاد شده، در دسترس است. و اکنون می‌شود کارایی اکسپرت را بررسی کرد.

تابع CalculateSummary که در پایین آمده، محاسبات را برای نتایج تست انجام می‌دهد، یعنی داده‌هایی که در گزارش استاندارد استراتژی‌تستر آمده‌اند.

برای اینکه محاسبات درست باشند، مقدار سرمایه‌ی اولیه باید مشخص باشد. برای این کار، در تابع ()init، تابع ()AccountBalance را باید فراخواند، که مقدار بالانس را در آغاز تست به ما می‌دهد.

در تابع CalculateSummary که در بالا آورده شد، همانند گزارش استاندارد، واحد پولی برای محاسبه‌ی سود، همان واحد پولی سرمایۀ اولیه است. دیگر نتایج ترید، مانند “معامله‌ای که بیشترین سود را داشته” یا “حداکثر ضرر پیوسته”، که برمبنای سود محاسبه می‌شوند، نیز با اصطلاحات پولی اندازه‌گیری [و مطرح] می‌شوند. بعد از آن، محاسبه‌ی مجدد سود در واحد points آسان خواهد بود.

نتایج بدست‌آمده را می‌توان با استفاده از تابع WriteReport، در فایل گزارش ثبت کرد.

مثالی از اینکه چگونه این توابع برای تولید گزارش استفاده می‌شوند، در اینجا آورده شده‌است.

می‌توانید ببینید که نه‌تنها بعد از تست، بلکه حتی در [مرحله‌ی] حذف اکسپرت در حال کار نیز می‌توان گزارش‌ها را تولید کرد. شاید این سوال پیش بیاید که اگر فقط بخشی از اکانت هیستوری در نرم‌افزار دانلود شده‌ باشد (برای مثال، فقط هیستوری یک ماه در تَبِ Account History درخواست شده‌است)، آنگاه چگونه باید مقدار سرمایۀ اولیه را بفهمیم. تابع CalculateInitialDeposit اینجاست تا مشکل را حل کند.

در نرم‌افزار متاتریدر ۴، با این روش، گزارش‌ها تولید می‌شوند.

چگونه نتایج تست اکسپرت را اَرزیابی
چگونه نتایج تست اکسپرت را اَرزیابی کنیم

می‌توان این گزارش را با داده‌هایی که با استفاده از برنامه‌ی مطرح‌شده محاسبه شده‌اند، مقایسه نمود.

توصیه می‌شود فایل SummaryReport.mq4 که به این مقاله پیوست شده‌است را در مسیر experts\include قرار داده و با استفاده از دستور #include وارد کنید.

این مقاله دارای فایل پیوست است.

فایل پیوست را میتوانید از اینجا دانلود کنید .

 

مقالات پیشنهادی :

M23admin

→ خواندن مطلب قبلی

این اعداد در گزارش تست اکسپرت چه معنایی دارند؟

خواندن مطلب بعدی ←

تِستِر در نرم‌افزار متاتریدر ۴ : چیزی که به آن نیاز دارید…

۲۳ مورد نظر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *